zadzwoń
zadzwoń
Blog

Blog (5)

wtorek, 11 październik 2022 08:44

Czym różni się masaż klasyczny od leczniczego?

Napisał

Obecnie można skorzystać z wielu różnych form masażu. Zarówno tych typowo rehabilitacyjnych, leczniczych jak i przeznaczonych do relaksacji i odprężenia. Do najczęściej wybieranych masaży zdecydowanie zaliczyć można masaż klasyczny i leczniczy – oba typy dosyć bardzo się jednak między sobą różnią. Czym? Wszystko wytłumaczymy Ci w tym wpisie – koniecznie czytaj go dalej! Już teraz jednak warto podkreślić, że często mylone ze sobą masaże przeznaczone są dla zupełnie różnej grupy osób, których potrzebne także są całkowicie inne.

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno o spokój. Ciągle gdzieś pędzimy, mamy setki spraw na głowie, wszyscy czegoś od nas chcą, a od problemów trudno uciec nawet w nocy, gdyż coraz częściej cierpimy na bezsenność. Ludzki organizm doświadczający psychicznego obciążenia przez dłuższy czas w końcu przestaje jak należy: pojawiają się długotrwałe spadki nastroju, chroniczne zmęczenie, a także osłabienie odporności. Trzeba podładować akumulatory, ale przecież urlop możemy sobie zrobić najwyżej kilka razy w roku a i wtedy nie zawsze jesteśmy się w stanie w pełni zregenerować. Okazuje się jednak, że istnieje lepszy sposób radzenia sobie z codziennym stresem: odprężający masaż relaksacyjny!

Jeżeli nie mieliście jeszcze przyjemności odwiedzić naszego kameralnego salonu, ten artykuł na pewno się Wam przyda i pomoże wyjaśnić wiele wątpliwości. Bo choć profesjonalne zabiegi relaksacyjne nie są wcale wymagające pod względem przygotowań, jeżeli zastosujesz się do kilku prostych zasad, dużo łatwiej będzie Ci czerpać pełną przyjemność z masaży NATU. Nie musisz się jednak martwić, w naszym przytulnym gabinecie zawsze możesz liczyć na miłą i pomocną obsługę, która w razie potrzeby wszystko Ci wyjaśni. Dla nas to właśnie Twój komfort psychiczny i fizyczny jest najważniejszy!

Takie zabiegi mogą być świetnym antidotum na codzienny stres, chwilą wytchnienia po męczącym tygodniu lub po prostu wspaniałą przyjemnością wieńczącą urlop. Stanowią ponadto jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie napięcia mięśniowego, bardzo często wykorzystuje się je też przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Generalnie można podzielić je na masaż relaksacyjny i klasyczny. Czym różnią się oba te zabiegi? Temu właśnie zagadnieniu poświęcony jest nasz artykuł, więc serdecznie zapraszamy do lektury!

czwartek, 30 czerwiec 2022 16:21

Jaki masaż jest najbardziej relaksujący?

W obecnych czasach trudno jest znaleźć choć krótką chwilę na całkowite wyciszenie i odprężenie. Każdy z nas jest przecież ciągle zabiegany, stresuje się już od samego rana, a w weekend - zamiast odpocząć - nadgania nagromadzone na przestrzeni tygodnia obowiązki domowe. Prawdziwym ukojeniem przy tym ogromnym tempie życia bardzo często okazuje się profesjonalny masaż relaksacyjny. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jego najpopularniejszym rodzajom i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który z nich zapewnia największe wytchnienie od codzienności.