zadzwoń
zadzwoń
czwartek, 30 czerwiec 2022 16:21

Jaki masaż jest najbardziej relaksujący?

W obecnych czasach trudno jest znaleźć choć krótką chwilę na całkowite wyciszenie i odprężenie. Każdy z nas jest przecież ciągle zabiegany, stresuje się już od samego rana, a w weekend - zamiast odpocząć - nadgania nagromadzone na przestrzeni tygodnia obowiązki domowe. Prawdziwym ukojeniem przy tym ogromnym tempie życia bardzo często okazuje się profesjonalny masaż relaksacyjny. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jego najpopularniejszym rodzajom i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który z nich zapewnia największe wytchnienie od codzienności.

Rzut oka na na najpopularniejsze rodzaje masażu relaksacyjnego

Choć każdy z nich łączy się z przyjemnością dla ciała i umysłu ze względu choćby na wspaniałą oprawę oraz towarzystwo uspokajającej muzyki, występują pomiędzy nimi spore różnice. Czym charakteryzują się poszczególne typy zabiegów odprężających? Już odpowiadamy! Wyróżniamy m.in. masaż relaksacyjny:

  • połączony z aromaterapią – zaleca się go zwłaszcza osobom doświadczającym na co dzień dużego stresu. Podczas zabiegu wykorzystywane są cudownie pachnące olejki aromatyczne dobierane indywidualnie do każdej osoby. Olejki wnikają w głąb skóry zapewniając doskonałe rozluźnienie i pozwalając umysłowi nareszcie się wyciszyć i zregenerować.
  • z użyciem gorącej czekolady – pozwala nie tylko idealnie się odprężyć, ale ma również dobroczynny wpływ na ciało. Relaksacyjny masaż całego ciała olejkiem czekoladowo-kokosowym perfekcyjnie wygładza i nawilża skórę, a intensywny aromat czekolady wielu osobom bardzo szybko jest w stanie poprawić samopoczucie.
  • z elementami LOMI-LOMI – świetnie usuwa wszelkie napięcia, a odprężająca muzyka, która mu towarzyszy, ułatwia odnalezienie pełnego spokoju ducha. Część zabiegu wykonuje się przedramionami, a każdy ruch ma tutaj określone znaczenie i ułatwia ciału regenerację po ciężkim tygodniu.
  • gorącą świecą – działanie odprężające jest tutaj spotęgowane przez fantastycznie pachnącą świecę i przyjemny dotyk ciepłego wosku. Ten ostatni zapewnia skórze doskonałe, długotrwałe nawilżenie i umożliwia pozbycie się napięć mięśniowych.

Który masaż najlepiej relaksuje?

Każdy ma nieco inne potrzeby i lubi odmienne doznania, więc trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej spróbować wszystkich rodzajów i przekonać się na własnej skórze, który z nich gwarantuje maksymalne odprężenie. Odwiedź gabinet masażu relaksacyjnego i klasycznego NATU w Krakowie, pomożemy Ci wybrać zabieg dostosowany do Twoich oczekiwań. U nas znajdziesz błogi czas zapomnienia, do którego tak tęsknisz :)

Czytany 592 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2022 16:33

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.