zadzwoń
zadzwoń
czwartek, 30 czerwiec 2022 16:30

Czym różni się masaż klasyczny od masażu relaksacyjnego? Różnice

Takie zabiegi mogą być świetnym antidotum na codzienny stres, chwilą wytchnienia po męczącym tygodniu lub po prostu wspaniałą przyjemnością wieńczącą urlop. Stanowią ponadto jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie napięcia mięśniowego, bardzo często wykorzystuje się je też przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Generalnie można podzielić je na masaż relaksacyjny i klasyczny. Czym różnią się oba te zabiegi? Temu właśnie zagadnieniu poświęcony jest nasz artykuł, więc serdecznie zapraszamy do lektury!

Masaż klasyczny i relaksacyjny – najważniejsze różnice

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że zabiegi te przeprowadza się w całkowicie odmiennych celach. Pierwszy z nich wykonuje się z reguły po to, aby usunąć napięcie mięśniowe lub zniwelować ból towarzyszący trapiącym nas schorzeniom, zwłaszcza jeżeli np. prowadzimy siedzący tryb życia i zmagamy się z bólami kręgosłupa. Jest bardziej intensywny od technik ukierunkowanych na odprężenie, często zaleca się go osobom odbywającym rehabilitację, a także sportowcom – zarówno tym trenującym amatorsko, jak i profesjonalistom. Masaż klasyczny może być też ważną częścią profilaktyki chorób zwyrodnieniowych.

Drugi natomiast – zgodnie zresztą ze swoją nazwą – nastawiony jest nie na działanie lecznicze, a odprężenie. Techniki szeroko rozumianego masażu relaksacyjnego mają zapewnić maksymalnie przyjemne doznania, pomóc pozbyć się stresu i ukoić skołatane nerwy. Jeżeli zależy Ci na poprawie samopoczucia lub wyglądu skóry, chcesz na chwilę zapomnieć o całym świecie i skupić się jedynie na uspokajającej muzyce czy cudownie pachnących olejkach eterycznych, tego rodzaju zabiegi są właśnie dla Ciebie.

Podaruj sobie chwilę wytchnienia

Niezależnie od tego, czy potrzebny Ci masaż relaksacyjny czy klasyczny, zdecydowanie warto choć raz na jakiś czas nieco zwolnić i umówić się na wizytę. Możesz to zrobić w kameralnym gabinecie masażu klasycznego i relaksacyjnego NATU – gwarantujemy, że u nas poczujesz się wyjątkowo, a nie jak kolejny Klient punktu usługowego. Mamy zupełnie inne podejście niż zwykłe salony urody, a w każdy zabieg wkładamy mnóstwo serca i pasji. Odwiedź nas, a przekonasz się o tym bardzo szybko.

Czytany 621 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2022 16:33

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.